Opis
BCAA HIGH SPEED zawiera L-leucynę, L-walinę i L-izoleucynę w optymalnej dla organizmu proporcji 2:1:1. BCAA HIGH SPEED to preparat, który w formie smacznego napoju uzupełnia poziom kluczowych aminokwasów egzogennych o rozgałęzionych łańcuchach bocznych. Zalecana dzienna porcja do spożycia to 20 g (4 miarki). SPOSÓB UŻYCIA: Jednorazową porcję preparatu ‒ 10 g (2 miarki) rozpuścić w 300 ml wody przy użyciu szejkera. Stosować 2 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami.
BCAA High Speed, czyli uniwersalne BCAA o szybkiej przyswajalności
Dla kogo aminokwasy BCAA są ważne?
Tak naprawdę BCAA są istotne dla każdej osoby aktywnej fizycznie. BCAA to wyjątkowa trójka aminokwasów należących do grupy egzogennych, czyli takich, których organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować. Codzienna, zbilansowana dieta/suplementacja powinna być ich źródłem chociażby z powodu zapewnienia prawidłowej przyswajalności białka. AminokwasyBCAA to bardzo ważne aminokwasy wysiłkowe, co oznacza, że organizm zużywa ich duże ilości w czasie dowolnego wysiłku. Suplementacja trec BCAA będzie istotna zarówno dla osób dbających o anabolizm mięśniowy jak i przedstawicieli dyscyplin wytrzymałościowych.
BCAA jako najważniejszy budulec mięśniowy
Aminokwasy BCAA to trzy najważniejsze aminokwasy stanowiące strukturę włókien mięśniowy. Jako najważniejsze „cegiełki” budujące mięśnie, powinny być suplementowane zarówno przed, jak i po treningu. Przyjmowanie dawki BCAA high speed przed wysiłkiem to element działań antykatabolicznych. Potreningowa dawka trecBCAA to niezbędne ogniwo procesów regeneracji powysiłkowej. W tej newralgicznej porze, gdy występuje unikalna możliwość nadkompensacji powysiłkowej, BCAA stymulują odbudowę włókien mięśniowych, które stają się grubsze i silniejsze.
BCAA jako bardzo ważne ogniwo w energetyce wytrzymałościowej
BCAA nie można jednak kojarzyć tylko z dużymi mięśniami. Byłoby to bardzo krzywdzące dla BCAA, które pełnią zasadniczą rolę w energetyce wysiłków długotrwałych o umiarkowanej intensywności jak biegi długodystansowe, triatlon. W ich trakcie, ze względu na długi czas trwania (ponad 1,5 godziny), w organizmie może zabraknąć kluczowego paliwa czyli glukozy. Wówczas organizm uruchamia naturalny proces fizjologiczny (cykl glukozowo – alaninowy), w którym glukoza jest pozyskiwana kosztem rozkładu BCAA. A jak myślicie, skąd BCAA będą czerpane? Oczywiście z mięśni, co jest niestety równoznaczne z katabolizmem mięśniowym.
Chcąc poprawić wydajność energetyki wytrzymałościowej zaleca się porcję BCAA high speed zarówno przed jaki w trakcie wysiłku. Łatwa rozpuszczalność trec bcaa powoduje, że możemy z łatwością wzbogacić nim wodę lub izotonik przyjmowany w czasie treningu.
BCAA High speed to bcaa o wysokiej zawartości anabolicznej leucyny
BCAA high speed to formuła bcaa posiadająca szczególne znamiona anaboliczne. Spośród wszystkich aminokwasów tworzących bcaa najbardziej anaboliczną naturę ma leucyna. To ona inicjuje ważny enzym kinaza m-TOR, który stymuluje podziały komórkowe, nasila produkcję insuliny i czynników IGF. Chcąc jednak doświadczyć anabolicznego wpływu bcaa, trzy tworzące je aminokwasy muszą znajdować się w określonej proporcji. Wzorcowy stosunek leucyna-izoleucyna-walina to: 2-1-1. Jest on zachowany w produkcie BCAA high speed, dzięki czemu będzie on znacznie podnosił potreningowe możliwości anaboliczne ustroju.
Artykuł, który warto przeczytać
Autor: Andrzej Ziółkowski
Aminokwasy BCAA – dlaczego warto je stosować?
Aminokwasy rozgałęzione BCAA to znakomity suplement wspierający wydajność oraz efektywność przeprowadzanych treningów. Sprawdza się jako suplement regeneracyjno – anaboliczny, a także wpływa na energetykę organizmu pozwalając na podniesienie wydajności treningów.
Dlaczego warto stosować aminokwasy BCAA?
Stosowanie BCAA niesie za sobą znaczne korzyści zarówno w sportach sylwetkowych, siłowych, jak też wytrzymałościowych. W momencie wyczerpania zasobów energetycznych podczas ciężkiego treningu, organizm sięga w pierwszej kolejności do białek mięśniowych, aby zyskać dodatkowe ilości energii. W tym zakresie aminokwasy rozgałęzione wykazują działanie antykataboliczne, zabezpieczając mięśnie przed degradacją. Dodatkowo, stanowią zastrzyk energii niezbędny do dalszego wysiłku fizycznego. Dzieje się tak z uwagi na specyficzną budowę BCAA. Ich szkielet łańcucha bocznego złożony jest z węgla oraz wodoru. W czasie uwalniania ich w mięśniach szkieletowych dochodzi do spalania szkieletów węglowych, tym samym zasilając pracujące mięśnie. Natomiast reszty azotowe poddawane dalszym procesom doprowadzają do zwiększenia produkcji alaniny i usprawnienia glukoneogenezy.
Przyjmowanie BCAA sprzyja też budowaniu dobrej jakościowo masy mięśniowej. Pomagają utrzymać przewagę procesów anabolicznych nad katabolicznymi. Ponadto, znacznie usprawniają regenerację powysiłkową. Organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać aminokwasów BCAA, zatem musimy przyjmować je z zewnątrz, np. w formie suplementów. W pewnym momencie treningów poziom BCAA ulega znacznemu obniżeniu. Natomiast stopień oraz szybkość regeneracji po wysiłku są w dużej mierze warunkowane dostępnością owych aminokwasów. Suplementowanie się nimi pobudza kinazę mTOR, co tym samym doprowadza do nasilonej syntezy białek, w tym mięśniowych. Kinaza ta jest też ściśle powiązana z ATP pełniącym rolę nośnika energetycznego.
BCAA są polecane również na redukcji z racji tego, iż wpływają na metabolizm glukozy i insuliny. Mimo to są promotorem beztłuszczowej masy mięśniowej, a nie bezpośrednim spalaczem tkanki tłuszczowej. Leucyna wykazująca najsilniejsze działanie anaboliczne z całej trójki BCAA nie powoduje również znacznego wzrostu poziomu insuliny, co sprzyja redukowaniu tłuszczu zmagazynowanego. Tym bardziej, że sam transport glukozy do mięśni ulega znacznej poprawie.
Warto wspomnieć, że aminokwasy BCAA w pewnym zakresie przeciwdziałają skutkom stresu, który przy dużej ekspozycji może ogromnie ograniczać możliwości zarówno do budowania masy mięśniowej, jak też spalania tkanki tłuszczowej.
Sport_i_rekreacja
insulator
, warszawa orzysz
, czarny strój jednoczęściowy
, tejpy na reke
, kask mtb
, bokserki czy slipy
, waga z pomiarem tłuszczu opinie
, termos auchan
, gry konne dla dziewczyn
, ab power
, koszulka barcelona 20/21
, łyżwy bauer supreme
, suunto link
, bieżnia elektryczna
, ligeu 1
, hulajnoga wyczynowa triki
, spodnie jako
, triangl swimwear allegro
yyyyy