Ubrania dla rowerzysty

Ciepłe dnie to czas, kiedy pragniemy coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem jest uprawianie aktywności fizycznej, ponieważ dzięki temu dbamy o nasze ciało i zdrowie. Jazda na rowerze to popularna forma spędzania wolnego czasu w ciepłe i słoneczne dni. Rozpoczynając swoją przygodę z kolarstwem, poza zakupem roweru warto również zastanowić się nad wyborem odpowiedniego stroju, tak aby jazda na rowerze była jak najbardziej komfortowa. 

Rozpoczynając swoją przygodę z kolarstwem, zwykle nie zwracamy uwagi na to jak jesteśmy ubrani, skupiamy się przede wszystkim na sprzęcie i osiąganiu zamierzonego celu. Jednak odpowiedni ubiór może znacznie przyczynić się do zdobywania jeszcze lepszych wyników. Odpowiednim elementem stroju są koszulki oddychające męskie, w których ciało pozostaje suche, nawet przy dużym wysiłku fizycznym. Dzieje się tak, ponieważ specjalny materiał, z którego zostały wykonane koszulki, odprowadza pot na zewnątrz i pozostawia skórę suchą. Takie rozwiązanie wpływa też na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, związanych z powstającym podczas wysiłku potem. Przylegająca do ciała koszulka nie stanowi też oporu powietrza podczas jazdy, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie wyższej prędkości. 

Strój na każdą pogodę

Kolarstwo to sport wykonywany na świeżym powietrzu, dlatego w dużym stopniu uzależniony jest od panującej na zewnątrz pogody. Wybierając się w długie trasy, każdy rowerzysta powinien być przygotowany na ewentualną zmianę pogody i posiadać ze sobą niezbędne elementy stroju. W chłodne i deszczowe dni zapewne przyda się przeciwdeszczowa, lekka kurtka, która uchroni rowerzystę przed deszczem i wychłodzeniem. W upalne dni warto zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, które znacznie poprawią komfort jazdy. Nie można również zapomnieć o nakryciu głowy, na przykład czapce z daszkiem, która uchroni naszą głowę przed promieniami słonecznymi oraz da cień naszej twarzy. Rowerzysta powinien mieć też ze sobą ochraniacze na ręce, dzięki którym na dłoniach nie powstaną odparzenia i odciski od kilkugodzinnego trzymania kierownicy.

About the Author

You may also like these